Dzień Kropki na matematyce
- Alicja Gawrońska
- 20 paź 2019
- 1 minut(y) czytania

Od kilku lat na matematyce obchodzę Dzień Kropki. Realizuję projeky eTwinning. W tym roku wspólnie z Elżbietą Wojtkowiak (SP nr 1 Koźmin Wlkp.) w ramach projektu „Zagrajmy w kropki, czyli Dot Day 19” zaplanowano działania, które były realizowane głównie na lekcjach matematyki w klasie czwartej.
Ponadto w grupie osób realizujących wspólnie projekt stworzono listę pomysłów, wymieniono się doświadczeniem. Projekt rozwijał kompetencje matematyczne poprzez m. in. rozwiązywanie guizów, przygotowanie zadań i ich rozwiązywanie z wykorzystaniem narzędzi TIK. Dał on szansę konfrontacji wiedzy i umiejętności z innymi uczniami. Przyczynił się do rozwijania umiejętności związanych z TIK, kreatywności, współpracy w grupie. Każdy mógł odkryć swój potencjał. Uczniowie bawili się i uczyli. Jedną z ciekawszych form komunikacji była przygotowana przeze mnie wideokonferencja zorganizowana na TwinSpace „Matematyka i kropka”. Podczas spotkania uczniowie z różnych szkół uczestniczyli w quizie dotyczącym pojęć matematycznych. Była to okazja do nauki matematyki poprzez zabawę i wyłonienia talentów matematycznych.
Współdziałanie odbywało się poprzez zamieszczanie materiałów na różnych stronach w projekcie oraz albumów ze zdjęciami, linków do gier matematycznych z kropka w tle. Produktem projektu są wspólne stworzone książeczki elektroniczne z grami matematycznymi.
Link do materiałów zamieszczonych w ubiegłym roku na stronie Fundacji http://edukacjananowo.pl/inicjatywy-matematyczne-kropka-tle/
Cieszymy się, że nasze działania zostały pozytywnie ocenione i otrzymałam List gratulacyjny oraz Krajową Odznakę Jakości za projekt „Zagrajmy w kropki, czyli Dot Day 19”. Mimo, że projekt się zakończył nasze wspólne zadania i wymiana doświadczeń między szkołami będą nadal kontynuowane.
コメント